BOYU EXTERNÝ FILTER do 400l s UV LAMPOU
Kód tovaru: 12818324061
- Stav: Nové
- Kód výrobcu: Boyu efu-20 ean
- Model: BOYU EFU-20
- Druh: Biologické, Chemický, Mechanický
- Typ: Vedro
- Maximálny výkon: 400 L/h
- Spotreba energie: 5 W
- Spätný tok vody: Zavlažovací systém, Iné, Trubica
- Výška produktu: 40 cm
- Šírka produktu: 22 cm
- Dĺžka: 22 cm
- Dĺžka hadice: 150 cm
- Ďalšie vlastnosti: Nastavenie kapacity
- Hmotnosť produktu s obalom: 4,9 kg
POZOR: v prípade možnosti výberu farby, typu, vzoru ju uveďte do poznámky
Vercový filter so zvýšenou účinnosťou mechanickej, chemickej a biologickej filtrácie. Vďaka jednoduchým úpravám je účinnosť filtrácie 3 - 4 krát vyššia ako u tradičných podobných externých filtrov. Filter je vybavený UVC sterilizátorom a sadou konektorov, rúrok a vstupov a výstupov.
Zvýšená účinnosť filtrácie – ako to funguje?
Ako už asi viete, každý korčekový filter je vybavený vedrom, teda miestom pre kartuše a vodnú pumpu. V súčasnosti sa výrobcovia filtrov predháňajú v tom, kto do filtra namontuje najvýkonnejšie čerpadlo, pričom kupujúcemu hovoria, že toto je lepšie ... je to úplný nezmysel!
Predstavte si špongie a iné náplne vystavené prúdu vody pod vysokým tlakom .
Všetko prechádza cez tieto kazety vysokou rýchlosťou. Hubky sa namiesto filtrovania oplachujú, baktérie nemajú dostatok času na prácu, chemické kartuše sa preplachujú a nie je čas na chemickú reakciu a sterilizátor vodu dobre neožaruje. Ako teda hovoríme o filtrovaní?
Je zrejmé, že ak chcete vodu dobre filtrovať, musíte ju čo najpomalšie prechádzať cez filtračné médium. Až potom dôjde k filtrácii. hubky už pri prvom kontakte prečieria vodu, baktérie rozložia to, čo na rozbitie potrebujú, lampa naplno osvetlí vodu UVC svetlom a chemická kartuša zareaguje tak, ako má. Jedným slovom, čím menší prietok, tým lepšia filtrácia.
CIRKULÁCIA VODY:
Ako už vieme, pomalší prietok zaručuje dokonalú filtráciu. Pýtate sa teda, ako je to s cirkuláciou vody v akváriu? Po prvé: vedrový filter nie je obehové čerpadlo vody. Pri veľkej vode to nečakajte prietokom získate dobrú filtráciu. Použitím filtra s nižším prietokom získate najlepšiu filtráciu v každom ohľade a na cirkuláciu vody by ste mali použiť obehové čerpadlo.
Smerový prietok vody vo vedre:
Voda vo filtri má špecifický prietok vody. Vyteká z koša na filtračné médiá umiestneného v hornej časti vedra. Vďaka tomu ľahko vyčistíte mechanický filter, ktorý tam má byť a ktorý slúži ako predfilter.
Atlas BioAqua ako biologický filter pre veľké akváriá:
Tento filter sa najčastejšie používa ako doplnkový biologický filter vo veľkokapacitných akváriách (500 - 1500l) Vďaka svojej zvýšenej účinnosti úspešne nahrádza viacero filtrov podobnej veľkosti, avšak so zle zvolenou vodnou pumpou (viac ako 1000 l / h)
Vodné čerpadlo:
Pomalé, ale VÝKONNÉ. Je to trochu ako nákladné auto, ktoré nezrýchli ako malé auto, ale je oveľa výkonnejšie. Rovnako aj čerpadlo v tomto filtri. Vytvára nízky prietok vody, ale nič to nemôže zastaviť.
Košíky na médiá:
Súprava obsahuje 4 koše na filtračné médiá. Pomôžu vám udržať poriadok vo vedre.
Sada okrem iného obsahuje:
- 2 x 150 cm hadicu,
- dažďová sprcha a smerový vývod,
- vstup s oddeľovacím košom,
- ohyby skla, prísavky,
- náhradné tesnenie hlavy,
- 4 koše na médiá,
- penová vložka a netkaná textília,
- vstup a výstup vody pre filter s hadicovými svorkami a aquastop ventilom.
VÝHODY NA POHĽAD:
- - inovatívny prietok vody
- - zvýšená účinnosť filtrácie / filtrácia 3 - 4 krát vyššia
- - nízka spotreba energie
- - vstavaná UV lampa
- - kompletná hydraulická súprava
- - ultra tichá
- - vybavený ventilmi
Technické údaje:
- - určený pre akvárium, ako jediný filter: 200 - 400l
- - určený do akvária ako biologický filter: 500 - 1500l
- - prietok vody: 400l/h
- - výkon UV lampy: 5W
- - výkon čerpadla: 15W
- - rozmery: 223x223x404mm
Stav | Nové |
Kód výrobcu | Boyu efu-20 ean |
Model | BOYU EFU-20 |
Druh | Biologické, Chemický, Mechanický |
Typ | Vedro |
Maximálny výkon | 400 L/h |
Spotreba energie | 5 W |
Spätný tok vody | Zavlažovací systém, Iné, Trubica |
Výška produktu | 40 cm |
Šírka produktu | 22 cm |
Dĺžka | 22 cm |
Dĺžka hadice | 150 cm |
Ďalšie vlastnosti | Nastavenie kapacity |
Hmotnosť produktu s obalom | 4,9 kg |
PACKETA - výdajné miesto
- Objednávky do 20€ (4,2€ doprava), inak doprava zadarmo.
- Dodanie do 1 pracovného dňa od doručenia na sklad.
- Hmotnosť do 15 kg a do celkového obvodu balíka 2m.
- Pri presiahnutí hmotnosti alebo rozmerov je účtovaná individuálna cena dopravy konzultované so zákazníkom.
GLS SR - kuriér
- Objednávky do 20€ (4,9€ doprava), inak doprava zadarmo.
- Dodanie do 1 pracovného dňa od doručenia na sklad.
- Hmotnosť do 30 kg a do celkového obvodu balíka 3m.
- Pri presiahnutí hmotnosti alebo rozmerov je účtovaná individuálna cena dopravy konzultované so zákazníkom.
GLS SR - Parcelshop
- Objednávky do 20€ (3,9€ doprava), inak doprava zadarmo.
- Dodanie do 1 pracovného dňa od doručenia na sklad.
- Hmotnosť do 30 kg a do celkového obvodu balíka 3m.
- Pri presiahnutí hmotnosti alebo rozmerov je účtovaná individuálna cena dopravy konzultované so zákazníkom.
PACKETA ČR - výdajné miesto
- Cena dopravy je 2,9 € a do 15 kg.
- Dodání do 2 pracovních dnů od doručení na náš sklad.
- Individuální doprava není možná.
GLS ČR - kuriér
- Cena dopravy je 4,9 € a do 30 kg.
- Dodání do 2 pracovních dnů od doručení na náš sklad.
- Individuální doprava není možná.
GLS ČR - Parcelshop
- Cena dopravy je 4,9 € a do 30 kg.
- Dodání do 2 pracovních dnů od doručení na náš sklad.
- Individuální doprava není možná.
Vašou objednávkou sa zaoberáme až po prijatí platby na náš účet. Za tovar môžete vopred zaplatiť
- Platba prevodom - zálohová platba (objednávky do 20 €) - 30 % z ceny tovaru + poštovné 3,9 € + 2,60 € (suma za dobierkovú platbu v rámci SR). Zvyšnú sumu doplatíte pri prevzatí tovaru kuriérovi.
- Platba prevodom - zálohová platba (objednávky nad 20 € do 300 €) - 30 % z ceny tovaru + 2,60 € (suma za dobierkovú platbu v rámci SR). Zvyšnú sumu doplatíte pri prevzatí tovaru kuriérovi.
- Platba prevodom - zálohová platba (objednávky nad 300 €) - 50 % z ceny tovaru + 2,60 € (suma za dobierkovú platbu v rámci SR). Zvyšnú sumu doplatíte pri prevzatí tovaru kuriérovi.
- Platba prevodom - plná čiastka - pri preberaní tovaru neplatíte nič navyše.
Vašu objednávku môžete uhradiť
- PREVODOM NA ÚČET
- VKLADOM NA ÚČET
- POŠTOVOU POUKÁŽKOU
Informácie o účte pre platbu
Meno a priezvisko: Milan Čelko KUPSITO
Slovenská sporiteľňa, a.s.
Tomášikova 48
832 37 Bratislava
IBAN: SK7309000000005224213243
SWIFT / BIC: GIBASKBX<
Pri úhrade je nutné uviesť variabilný symbol = ČÍSLO OBJEDNÁVKY (bez VS nebude možné priradiť platbu k objednávke).
PODOBNÉ PRODUKTY
Hodnotenie obchodu
Zobraziť viac